2/10 apgaulingų “sveikų” produktų. Saldinti jogurtai ir sūreliai.

Kaip minėjau Instagrame ir Facebooke šiemet blogas taps šiek tiek įvairesnis. Rašysiu ne tik receptus, bet ir apie sveiką gyvenseną, mitybą ir daugiau – viską pamatysit laikui bėgant. Žemiau surašytos tematikos pleriminaria eilės tvarka 🙂
1. 10 apgaulingų “sveikų” produktų
2. Keto mityba
3. Vegan mityba
4. Protarpinis badavimas (angl. intermmitent fasting)
5. Savaitė be socialinių tinklų
6. Pasaulio virtuvės
7. Apie pozityvumą kitaip
8. 10 alternatyvų nesveikam maistui, kuriuos galima rasti parduotuvėse
9. Faktai/istorijos iš gyvybės mokslų pusės/mitybos.
10. Aš miegosiu

Tai kaip ir supratote pradėsiu nuo 10 apgaulingų “sveikų” produktų. Dažnai girdžiu replikas tas sveika, o tas nesveika ir diskusijas. Girdžiu ir ne tik iš paprastų žmonių, bet pasiklausius specialistų, daktarų. Šiuo metu vyrauja kelios pagrindinės “teisingos” mitybos kryptis: keto, vegan ir subalansuota, kurią atspindi mitybos piramidė. Keto ir vegan yra kraštutiniai valgymo stiliai, tačiau visi minėti trys išskiria tuos pačius produktus, kurių reiktų vengti. Tai produktai, turintys daug pridėtinio cukraus ir hidrintų, trans- riebalų, kurie susidaro sukietinant augalinės kilmės riebalus. Cukrus dažnai yra paslėptas įvairiose maisto produktuose ir  is pažiūros jums net neatrodytų, kad atitinkami maisto produktai yra pilni cukraus. Hidrintų riebalų gausu bulvių traškučiuose, gruzdintuose, aliejuje virtuose maisto produktuose, įvairiuose konditerijos gaminiuose. Hidrinti ir trans- riebalai naudojami, nes yra pigesni, maistas tampa skanesnis, ilgiau galiojantis. Namų sąlygomis transriebalai gali susidaryti kepimui skirtą aliejų naudojant pakartotinai.

Pristatysiu 10 “apgaulingų” sveikų maisto produktų. Pradėsiu nuo pieno produktų.

  1. Jogurtai su skoniu.
    Įvairių skonių jogurtai patrauklūs maža energetine verte (kalorijomis) ir vis dar nemažai daliai žmonių asocijuojasi su sveiko maisto produktu, tačiau iš tiesių taip nėra. Saldžiuose jogurtuose yra paslėptas nemažas kiekis perdirbto cukraus. Jie nėra natūraliai saldinti ir braškinio jogurto saldumas atkeliauja tikrai ne iš braškių. Be to, į jogurtus dažnai dedama papildomų medžiagų skoniui pagerinti, o  jei renkatės tokį jogurtą dėl baltymų tai žinokite jų mažiau nei batone 100 g. Galima galvoti taip, jog geriame pieną su 3-4 v.š. cukraus, pagardintą skonio stiprikliais ir stabilizatoriais su šiek tiek bakterijų, kurių pavadinimai ant etiketės atlieka tik reklaminę funkciją.
    Jei mėgstame jogurtą išeitis yra – pirkite graikišką ar natūralų be jokių priedų ir pagardinkite/sutrinkite su uogomis, vaisiais, medumi ar net ta pačia mamos uogiene, kuri bent jau buvo gaminta namuose.
  2. Sūreliai.
    Dar vienas pieno produktas, kuris dažnai laikomas sveika alternatyva saldainiams. Bet iš ties, jis labai panašus į saldainį. Ta pati problema kaip ir su saldintais jogurtais – gausu cukraus, tačiau sūreliuose gausu ir sočiųjų riebalų. Suvalgius 3 saldainius ar vieną sūrelį gaunama labai panašiai makroelementų ir kalorijų, tačiau sūreliai maistine verte yra turtingesni. Bet tai nereiškia, jog sūrelius galima priskirti sveiko maisto kategorijai. Aš pati sūrelius labai mėgstu ir valgau, bet stengiuosi jais nepiknaudžiauti.

To be continued…

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

16 − 4 =