Bananų traškučiai.

Sveikas užkandis, tobulai tinkantis prie filmo vietoj čipsų.

Neapsirikite su bananų traškučiais (džiovintais bananais), kurie pardavinėjami parduotuvėse. Džiovinti bananai tiek sveriami tiek pakeliuose yra skrudinti riebaluose ir tikrai nėra sveika alternatyva, jeigu tokios ieškote. Verčiau pasigaminkite bananų traškučius namuose, o aš Jums papasakosiu kaip. 🙂

1 skardai reikės:

2 vidutinio dydžio bananų,
1/2 citrinos ar 1/2 apelsino šviežių sulčių,
žiupsnelio druskos ir cinamono,
1 a.š. kokosų aliejaus ar sviesto.

GAMINIMAS:

  1. Įkaitiname orkaitę iki 110 laipsnių.
  2. Kol orkaitė kaista supjaustome bananus griežinėliais kaip įmanoma ploniau, bet ne taip, kad jie taptų permatomi.
  3. Kiekvieną banano griežinėlį merkiame į citrinų/apelsinų sultis ir po to dedame ant skardos, padengtos kepimo popieriumi. Bananų griežinėlius dėliojame taip, kad vienas su kitu nesiliestų. Sudėję visus, perkeliame į orkaitę.
  4. Kadangi labai sudėtinga bananus supjaustyti vienodo storumo, reikės keletą kartų tikrinti bekepant, ar jie jau tinkami. Pirmą kartą patikriname po 50 min – ištraukiame skardą iš orkaitės, palaukiame porą minučių ir patikriname bananus, kurie labiausiai atrodo “išdžiuvę”. Jei jie lengvai atkimba nuo kepimo popieriaus, išimame juos ir atidedame. Kas 15 min kartojame procedūrą, kol išimsime visus bananus.
  5. Išlydome kokosų aliejų ar sviestą garų vonelėje ir sumaišome su bananais, pagardiname druska ir cinamonu ir vėl perkeliame į orkaitę 10 min. Ištraukę skardą palaukiame apie 10 min ir tik tada traškučius atkabiname nuo kepimo popieriaus.

Skanaus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

5 × three =